fbpx
קשר

לדבר עם נועה – 054-3093993

נועה – 054-3093993

איך פתחתי עסק בתכשיטנות

אם הגעת לכאן, כנראה מעניין אותך לשמוע איך הכול התחיל. הצטרפי אליי לפוסט חושפני ביותר שבו אני מספרת איך סדנת התכשיטים של נועה נולדה

בגיל 31, לפני כמעט 6  שנים, עם ילד בן שלוש בבית, עברתי משבר. היריון שני שהתחיל בהתרגשות נגמר די מהר עם הפלה טבעית. החוויה הזו טלטלה אותי, ואני חשתי שהגוף שלי בוגד בי.

עד אותו רגע, ובעצם כל החיים, לא ממש הרגשתי טוב עם הגוף שלי. אף פעם לא הייתי רזה, מידה נשית די ממוצעת (את זה אני יודעת לומר רק היום). מילדות סחבתי תחושה שאני שמנה, והקושי לקנות בגדים היה שם תמיד, ואף פעם לא מצאתי את עצמי באמת בחנויות הבגדים. המשבר שעברתי הוביל אותי לתהליך סטיילינג אישי, שבו גיליתי שנקודות התורפה בגוף שלי (כך התייחסתי בעיקר לירכיים ולישבן) קיימות רק בראש שלי, ושבעצם יש בי לא מעט חלקים טובים שלא ידעתי לראות קודם. בתוך התהליך הזה העזתי, ניסיתי סגנונות לבוש חדשים והכנסתי קצת צבע למלתחה שלי. הפסקתי להתלבש בצורה בנאלית והתחלתי לבטא את עצמי באמצעות המראה החיצוני.

כאן הצטרף הגילוי המסעיר על כוחו של תכשיט, ובמיוחד על כוחה של שרשרת.

סדנת תכשיטים_2

אני, שהשחלתי חרוזים מילדות, גיליתי כמה כוח יש לתכשיטים.

אפשר לומר שתמיד ידעתי, כי אמא שלי לא יוצאת מהבית בלי תכשיט. בילדותי בירושלים ימי הכיף עם אמא היו מוקדשים לביקור בחנויות החרוזים, שם למדתי לעצב תכשיטים בגיל מאוד צעיר.
חיברתי אחד ועוד אחד והופ – קופסת החרוזים יצאה מהבוידעם. תוך זמן קצר השרשרת הראשונה של בגרותי הייתה מוכנה. ענדתי אותה, ומיד הבנתי את עוצמתה.

החברות לקורס כל כך התלהבו, וכמה חודשים לאחר סיום הקורס קבענו מפגש שבו אלמד אותן לעצב שרשראות. נסעתי לקנות ציוד ומבחר חרוזים לכולן, והנה העברתי את סדנת התכשיטים הראשונה שלי, בהתנדבות מלאה כמובן.
את קבוצת הפייסבוק של סדנת התכשיטים פתחתי בספונטניות כדי שנוכל לאסוף השראה ולהתייעץ לקראת הסדנה הראשונה. היום הקבוצה משמשת במה וערוץ תקשורת ישיר עם הקהילה שיצרתי, ובסוף הפוסט הזה תוכלי להצטרף אליה.

סדנת תכשיטים

כך, בצעדים קטנים ומדודים, התחלתי להנחות סדנאות תכשיטים ברחבי הארץ.

ההצלחה של אותה סדנה ראשונה עשתה לי חשק ויצרה ביקוש ראשוני אחרי פידבקים מעולים, ואני עשיתי זאת במקביל לעבודה כמורה בתיכון (ללשון ולערבית) במשרה כמעט מלאה. התחלתי להתארח אצל נשים ברחבי הארץ שפתחו את בתיהן לסדנה, לפעמים לקבוצת חברות ולפעמים לנשים חדשות שהגיעו בזכות הפרסומים שלי. מאז, בכל תחילת סדנה אני מספרת על התהליך שעברתי יחד עם ידע נוסף ומעשיר, ועם הזמן הבנתי שהסיפור שלי מעניק השראה לאחרות.

כמעט שנה קדימה, והנה אני בחופשת הלידה השנייה שלי, אחרי שנטע, הבן השני שלי, נולד. במקום לשקוע לעייפות ולתסכול של "חופשת לידה" עם תינוק קטן בבית, התמלאתי אנרגיות של עשייה ושל תשוקה לפיתוח העסק הקטן שלי. הזמן שהתפנה מההוראה אפשר לי לצלול לתהליך התפתחות מואץ של סדנת התכשיטים, והלידה של נטע מסמלת מבחינתי את הלידה האמיתית של העסק. כשחזרתי מחופשת הלידה להוראה החלטתי להוריד בחצי את היקף המשרה, וכעבור שנתיים נוספות בחרתי לעזוב את התיכון ולהתמקד בעסק בלבד.

סדנת תכשיטים_1

חמש שנים קדימה, והנה אנחנו כאן 😊

סדנת התכשיטים התפתחה רבות לאורך השנים, ואני גאה בי על היכולות החדשות שגיליתי בי, שלא היו מתגלות אילולא אותה דרך. מצאתי בי אומץ, גיליתי תעוזה, התגברתי על מכשולים וצמחתי מכל אתגר.

התחלתי את דרכי העסקית באופן ספונטני ועם סדנה אחת בלבד, ועם הזמן פיתחתי עסק מגוון, עשיר ומקיף, הנותן מענה מקצועי בתחום התכשיטנות לשלל קהלים וצרכים: סדנאות תכשיטים בארגונים לערבי גיבוש וביום האישה, סדנאות יום הולדת (לילדות ולנשים) ובנות מצווה, קורס תכשיטנות מעמיק, ערכות יצירה, סיורי חרוזים, ליווי עסקי בתכשיטנות, הדרכות אונליין ומגוון סדנאות. איזה גאווה!

סיור חרוזים

אם אחזור רגע להתחלה, גיליתי שכשאישה או נערה עונדת תכשיט ייחודי, היא מיד מרגישה נשית יותר, יפה יותר ונוכחת יותר.

כשהיא יוצרת את התכשיט הזה בעצמה, הגאווה עצומה.

כשם שכל אחת היא אחרת, כל תכשיט שנוצר בסדנה הוא אחר, ומי שמגיעה מצליחה לבטא את האופי שלה באמצעות התכשיט שהיא יוצרת עבורה. בחמש השנים האחרונות פגשתי כבר אלפי נשים וילדות, וכל מי שהזהירה אותי שיש לה "ידיים שמאליות", יצאה לבסוף עם תכשיט חדש שהיא עיצבה בעצמה.

חמש שנים עברו, והדרך לא נגמרת לעולם. אני מזמינה אותך להצטרף לעולם הקסום שיצרתי, עולם של יצירה, נשיות, רגעים לעצמנו, השראה והנאה גדולה. זה העולם שלי, והאושר הכי גדול שלי הוא לחלוק אותו עם אחרות, איתכן.

ספרי לי מה דעתך על הדרך שלי והאם השתתפת באחת מסדנאות התכשיטים שלי.

אם טרם נפגשנו, אני ממש אשמח להכיר אותך,

ואל תשכחי לענוד תכשיט כל יום 🙂

נועה ❤

כאן תוכלי להצטרף לקבוצת הפייסבוק של סדנת התכשיטים

וכאן תוכלי למלא את כתובת המייל ולקבל במתנה סרטון הדרכה לעיצוב שרשרת

צילום רעות אשכנזי